28-06-2017

Egzamin w Winnicy

W dniach 9-10 czerwca 2017 roku w Winnicy odbył się egzamin potwierdzający znajomość języka polskiego, dla kandydatów na studentów Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.

Do egzaminu przystąpiły 83 osoby, w większości uczniowie winnickich szkół. Egzamin przeprowadziła komisja w składzie: prof. Stanisław Cygan, Maria Kozyrska-Mazur oraz Katarzyna Grzeszczuk.

Każdego roku do egzaminu przystępuje coraz więcej osób, co świadczy o tym, że znajomość współczesnej polszczyzny jest traktowana jako inwestycja dająca wymierne korzyści. Celem egzaminu jest sprawdzenie czy kandydat posiada wystarczającą znajomość, aby studiować w Polsce.

Organizatorzy zrobili wiele, żeby wszystko – począwszy od rekrutacji- przebiegło bez żadnych zakłóceń, w miłej, sprzyjającej wszystkim atmosferze, co się zdecydowanie udało.

Dla nas najlepszą pamiątką z Winnicy są wyniki egzaminu, który wszyscy zdali. Życzymy sukcesów na studiach.