17-12-2014

Wakacyjny kurs przygotowawczy z języka polskiego jako obcego

Kurs przeznaczony jest dla tych kandydatów na studentów zamierzających podjąć studia na dowolnie wybranym kierunku studiów w Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach (grupy o profilu humanistycznym, medycznym, technicznym, ekonomicznym), dla których język polski jest językiem obcym/drugim. Nauka rozpoczyna się na poziomie podstawowym. W przypadku, gdyby poziom znajomości języka polskiego kandydatów był zróżnicowany, o przynależności do grupy zadecyduje tekst kwalifikacyjny (test plasujący). Kurs przygotowuje do rozpoczęcia studiów na kierunku zgodnym z wyborem dokonanym przez kandydata na studenta UJK w Kielcach.

Proponowana forma kształcenia jest zgodna z wytycznymi KRK dotyczącymi uczenia się przez całe życie.

• Czas trwania (liczba semestrów): 300 godz.; 5 godz. dziennie.
  • Studia prowadzone w systemie niestacjonarnym: w okresie trzymiesięcznym.
  • Planowany termin rozpoczęcia: lipiec
  • Planowana liczba słuchaczy:  15 osób.

Kryteria i zasady kwalifikacji: odpis lub uwierzytelniająca fotokopia świadectwa ukończenia szkoły średniej; podanie w sprawie przyjęcia na kurs; kwestionariusz osobowy; kolejność zgłoszeń.

Odpłatność za kurs: 2000 zł.

Powyższe opłaty nie obejmują kosztów zakwaterowania w Domu Studenta, kosztów wyżywienia i podręczników. Opłata za ww. kurs winna być wniesiona na 1 miesiąc przed rozpoczęciem kursu, najpóźniej w dniu rozpoczęcia kursu.

Warunek ukończenia kursu dokształcającego: zaliczenie testów przewidzianych w programie kształcenia; egzamin potwierdzający znajomość języka polskiego na opanowanym poziomie zaawansowania warunkującym podjęcie studiów na UJK.

Słuchacze kursu otrzymują zaświadczenie o ukończeniu kursu z oceną uzyskaną na egzaminie końcowym.